دسته ها
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
سحر خیز

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی و روش نگه داری صحیح آن

  • زهرا قشقایی
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
  • ۰

تهیه کنسرو در منزل این اطمینان را در شما به وجود می آورد که کیفیت مواد اولیه و سلامت کنسرو تضمین شده است. در این مطلب شما را با طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی و روش صحیح نگه داری آن آشنا می کنیم.

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی در منزل بسیار راحت است همچنین شما باید پس از تهیه نخود فرنگی با طرز نگه داری آن نیز آشنا شوید. تا کنسروتان تا مدت ها قابل استفاده باشد.

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

در آموزش های قبل شما را با  طرز تهیه کنسرو ذرت خانگی آشنا کردیم، تهیه کنسرو نخود فرنگی نیز مانند کنسرو ذرت به شما این اطمینان خاطر را می دهد که همواره می توانید از نخود فرنگی های خوشمزه در انواع سالاد و غذاهای متفاوت بهره مند شوید.

مواد اولیه :

  • نخود فرنگی دانه شده : به میزان لازم
  • آب : به میزان لازم
  • نمک : به میزان لازم
  • شیشه متوسط : چند عدد

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی :

برای تهیه کنسرو نخود فرنگی پوسته نخود فرنگی را شکاف دهید و نخود فرنگی ها را از داخل آن بیرون آورید.

آماده کردن کنسرو نخود فرنگی

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

سپس آن ها را بشویید و در شیشه خالی سس یا کشک بریزید و شیشه را از نخود فرنگی پر کنید.

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

مقداری آب در ظرف ریخته و در روی شعله قرار دهید بگذارید تا سرد شود. سپس نمک را به آن اضافه کنید که لب شور شود. در مرحله بعدی طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی, شیشه حاوی نخود فرنگی را با این آب پر کنید. درون قابلمه ای را آب سرد بریزید و شیشه ها را درون آن قرار دهید و در روی حرارت قرار دهید. شیشه ها به صورت در باز باشند از زمانی که آب درون قابلمه شروع به جوشیدن کرد. نیم ساعت بگذارید تا بجوشد در این حال هم آب درون شیشه ها شروع به جوشیدن می کند، وقتی نخود فرنگی ها نرم شد اگر آب شیشه ها کم شده بود از آب جوشیده شده لب شور برای پر شدن شیشه استفاده کنید.

تهیه کنسرو نخود فرنگی

سپس در شیشه ها را ببندید و 15 دقیقه دیگر بگذارید تا بجوشد. در این مرحله ظروف شیشه ای کاملا هوا گیری شده و کنسرو آماده است. بعد از سرد شدن آب شیشه ها را بیرون بیاورید و اجازه دهید تا خنک شوند. با این روش دیگر نیاز نیست نخود فرنگی را بسته بندی و در یخچال قرار دهید و بعد بپزید به این طریق هم خاصیت خود را حفظ می کند و هم طعم بهتری دارد. می توانید پس از سرد شدن شیشه های کنسرو شده را در یخچال نگه داری کنید، و در هنگام استفاده فقط درب کنسرو را باز کنید.

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

طرز تهیه کنسر. نخود فرنگی

در پایان لازم به ذکر است که شیشه ها را تا قبل از سرد شدن آب بیرون نیاورید تا بر اثر سرد و گرم شدن محیط باعث ترک خوردن شیشه ها نشود. امیدواریم با استفاده از این دستور تهیه کنسرو نخود فرنگی بتوانید کنسرو ایده آلی تهیه نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.