دسته ها
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

بهترین رژیم لاغری در دوران شیردهی برای مادران

  • مهلا بستگان
  • ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

آشنایی با راهکارهایی برای رژیم لاغری در دوران شیردهی کمک می کند مادران شیرده بتوانند ضمن تقویت کودن خود و کمک به سلامتی وی، خود کاهش وزن مناسبی داشته باشند و به اندام ایده آل برسند.

داشتن اندامی زیبا از جمله مواردی است که همه خواهان آن هستند و هر کس به طریقی برای رسیدن به این تناسب تلاش می کند. یک دسته از این افراد مادرانی هستند که نوزادشان با شیر آنها تغذیه می شود. همه این مادران به دنبال رژیم لاغری در دوران شیردهی هستند تا به وزن قبل از این دوره برگردند.

شیر مادر از لازمترین و مهمترین  تغذیه برای نوزادان, مخصوصا در شش ماه اول زندگی آنها است. مادرانی که به دنبال کاهش وزن در دوران شیردهی هستند باید بدانند که شیر دادن به نوزاد علاوه بر اینکه نیازهای عاطفی و مشکلات روحی بعد از زایمان را درمان می کند باعث کم کردن وزن هم می شود و خودش یک رژیم لاغری در دوران شیردهی محسوب می شود.

تاثیرات مثبت رژیم لاغری در دوران شیردهی

اضافه کردن وزن در دوران بارداری نه تنها طبیعی بلکه لازم هم است زیرا در طی این زمان، جنین از مادر تغذیه می کند و مادر می بایست علاوه بر تامین نیازهای بدن خود به  تامین نیاز های جنین هم پاسخ بدهد. اما حفظ این وزن بعد از زایمان به این خاطر که شیر بیشتری برای نوزاد فراهم می آورد باور غلطی است که متاسفانه سبب شده است مادران نه تنها بعد از این دوران کاهش وزن نداشته باشند بلکه اکثرا دچار افزایش وزن نیز می شوند.

آیا رژیم غذایی در میزان شیر موثر است؟

برای کم کردن وزن در دورانی که به فرزند دلبندتان شیر می دهید نیازمند آشنایی با رژیم غذایی در دوران بارداری هستید، بدین منظور شما می توانید بعد از گذشت ماه اول زیر نظر متخصص تغذیه با داشتن یک رژیم لاغری در دوران شیردهی و برنامه غذایی مناسب که ریز مغذی های لازم برای شما و شیر کودکتان را تامین کند در کنار ورزش های هوازی دست پیدا کنید. رژیم لاغری در دوران شیردهی و کم کردن وزن در این دوران  باید با شیب ملایم اتفاق بیفتد یعنی کاهش هر نیم کیلو وزن در یک هفته که در یک ماه جمعا به دو کیلوگرم برسد.

تاثیرات رژیم لاغری در دوران شیردهی بر شیر مادر

همانطور که می دانید تغذیه دوران شیردهی بسیار مهم است، بهتر است در برنامه غذایی شما برای رسیدن به اندام متناسب، مصرف روزانه پنج واحد لبنیات برای داشتن شیر بهتر و بیشتر و آسیب نرسیدن به استخوان وجود داشته باشد. مصرف تخم مرغ آب پز برای تامین پروتیین ضروری است. خوب است که بدانید سفیده تخم مرغ منبع پروتیین و زرده آن منبع چربی است. استفاده از میوه به مقدار یک واحد یعنی مقدار میوه ای که بتواند 60 واحد کالری به بدن برساند برای تامین ویتامین های مورد نیاز در رژیم لاغری برای دوران شیردهی الزامی است.

رژیم لاغری در دوران شیردهی با برنامه غذایی

پیاده روی تاثیر مثبتی در رژیم لاغری و برای رسیدن به اندام دلخواه شما دارد. عمل به همه اینها در کنار برنامه غذایی منظم سبب می شود تا شما با توجه به اضافه وزنتان بعد از طی یک دوره به نقطه ای برسید که استفاده از هر نوع خوردنی ایی برایتان آزاد باشد به شرطی که پر خوری نکنید و  تنها دو کیلو وزن اضافه کنید که افزایش این مقدار وزن در رژیم لاغری در دوران شیردهی طبیعی است.

راز رژیم لاغری در دوران شیردهی

همانطور که مشاهده نمودید می توان با دقت و توجه به برنامه و رژیم غذایی، در دوران شیردهی به راحتی وزن کم کرد و به اندام ایده آل رسید. با این حال بد نیست با دیگر برنامه ها و رژیم های مختلف در بخش رژیم لاغری مجله آرگا نیز آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.