زنجبیل از انواع گیاهان دارویی است که دارای خواص زیادی است و شما می توانید با کمک این گیاه مربایی خوشمزه و خوش طعم بپزید؛ در ادامه این مطلب طرز تهیه مربای زنجبیل با ساده ترین روش را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

مربای زنجیل از انواع مرباهای خوش طعم و خوشمزه است و در طرز تهیه مربای زنجبیل از مواد ساده ای نظیر شکر و آبلیمو و آب و زنجبیل تازه استفاده می شود و شما می توانید با صرف زمان کوتاهی این مربا را برای وعده صبحانه و یا به عنوان میان وعده در منزل بپزید.

مرباها در انواع طعم های مختلف پخته می شوند که مربای گل محمدی، مربای زنجبیل و مربای بالنگ از انواع مرباها با خواص بیشمار برای سلامت بدن هستند و کدبانوهایی که به پخت انواع مرباها در منزل علاقه مند می باشند بهتر است از پخت این مرباها خوش طعم و مفید غافل نشوند.

طرز تهیه مربا زنجبیل

مواد لازم

  • شکر : ۴۰۰ گرم
  • آبلیمو : ۱ قاشق مرباخوری
  • زنجبیل تازه : ۲۵۰ گرم
  • آب : ۱ پیمانه

طرز تهیه مربای زنجبیل در منزل

ابتدا پوست زنجبیل را بکنید (زنجبیل تازه پوست نازکی دارد بنابراین برای کندن پوست زنجبیل نیازی به استفاده از چاقو تیز نیست و می توانید با کمک قاشق پوست زنجبیل تازه را به راحتی بکنید).

کندن پوست زنجبیل

زنجبیل را به صوت خلالی خرد کنید و زنجبیل های خرد شده را ۳ مرتبه بجوشانید تا تلخی زنجبیل ها از بین برود.

مربای زنجبیل

سپس شکر و آب را درون قابلمه ای مناسب بریزید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و اجازه دهید تا شکر و آب به مدت ۵ دقیقه بجوشند و بعد از مدت زمان ذکر شده زنجبیل را به مخلوط شکر و آب بیفزایید و اجازه دهید تا مخلوط زنجبیل و شکر به مدت ۳۰ دقیقه بجوشند.

طرز تهیه مربای زنجبیل
در مرحله آخر طرز تهیه مربای زنجبیل در اواخر پخت مربا آبلیمو را به آن اضافه کنید و قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید و در مکانی مناسب قرار دهید تا مربا سرد شود سپس مربا را درون بطری شیشه ای مناسبی بریزید و در یخچال قرار دهید.

  مربای خوشمزه زنجبیل

در این مطلب با دستور تهیه مربای زنجبیل پرخاصیت و خوش طعم آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این مربا در منزل نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید؛ در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت مرباهای مختلف به بخش انواع مربا مجله آرگا مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.