جوان ماندن پوست به دلیل سفت بودن پوست صورت است و اگر از پوست به خوبی مراقب نشود ممکن است پوست صورت و گردن شل و افتاده شود و باعث ایجاد چین و چروک های پوستی شود. به همین دلیل ما سه ماسک برتر برای سفت شدن پوست را در این مقاله در اختیارتان قرار داده ایم.

داشتن پوستی صاف و سفت یکی از نشانه های سلامت پوست است اگر پوستتان اندکی شکننده شده و یا حس میکنید شل شده و در معرض افتادگی و چین و چروک است حتما از این سه ماسک سفت کننده صورت استفاده کنید تا جوانی  پوستتان را در آینده تضمین کنید.

فواید استفاده از ماسک سفت کننده صورت :

بر اثر گذشت زمان و آلودگی های پوستی، آفتاب سوختگی ها و تغییرات آب و هوا ممکن است پوستتان شکننده شود و یا افتادگی پوست را مشاهده کنید که یکی از عذاب آورترین اتفاقات است همه از پیری زود رس پوست شاکی هستند و به دنبال راهی برای شادابی پوست میگردند. پیش گیری بهتر از درمان است. اولین کاری که باد انجام دهید تا پوستتان پیر و چروکیده نشود و همچنان جوان و سفت باقی بماند افزودن مقداری نمک به آب حمام است. بهتر است از نمک دریایی برای این کار استفاده کنید تا نتیجه ی بهتری بگیرید.

ماسک سفت کننده صورت

طرز تهیه ۳ ماسک سفت کننده صورت :

ماسک خاک رس :

ماسک سفت کننده صورت

خاک رس یکی از بهترین ماسک ها برای سفت کردن پوست صورت و گردن است و مورد تایید برای همه ی پوست هاست.
ماسک خاک رس + گلاب : یک قاشق خاک رس و یک قاشق مربا خوری گلاب را مخلوط کنید و به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.
ماسک خاک رس + چای سبز : یک قاشق خاک رس را با یک قاشق چای سبز مخلوط کنید و خلوط را با ضخامت زیاد بر روی پوستتان قرار دهد.
این دو ماسک را میتوانید در هفته دو الی سه بار استفاده کنید.
از خشک شدن ماسک بر روی پوستتان جلوگیری کنید.

ماسک ماست و آبلیمو :

ماسک سفت کننده صورت

یکی دیگر از ماسک های مفید برای سفت شدن پوست صورت ماسک ماست و آبلیمو است.
یک قاشق ماست را با کمی آبلیمو مخلوط کنید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوستتان قرار دهید
ماست دارای پروتئین هایی است که به رشد سلول های جدید کمک میکنند و باعث مقاومت بیشتر کلاژن های پوست میشوند آبلیمو هم به روشن شدن پوست کمک میکند.

ماسک عسل و زغال اخته :

ماسک ذغال اخته و عسل

نصف قاشق زغال اخته له شده + نصف قاشق عسل را با هم مخلوط کنید و این ماسک را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید این ماسک خطوطی را که بر روی صورت ایجاد شده است را از بین میبرد و ماسک رفع چین و چروک مناسبی نیز میباشد.

با سه ماسک سفت کننده صورت آشنا شدید امیدواریم مطالب این بخش مورد پسندتان واقع شده باشند و برای سلامت پوستتان از انها استفاده کنید. خشکی پوست نیز تاثیر به سزایی در افتادگی و شکنندگی پوست دارد برای مطالعه ی پنج ماسک رفع خشکی پوست کلیک کنید.

  

یک دیدگاه

  1. ناشناس

    خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۲:۲۱ ب.ظ

    بسیار ممنون و سپاس گذاریم

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.