بارداری از همان هفته اول نشانه هایی دارد که می تواند این نشانه ها از هفته ایی به هفته دیگر متفاوت باشد چرا که اتفاق های که برای جنین و مادر باردار می افتد در هر هفته متفاوت است.

آگاهی در مورد هفته اول بارداری، زمانی که حتی ممکن است نوزاد درک نشود و اتفاق هایی که در این هفته می افتد می تواند برای مادران مفید و جالب باشد. در اولین هفته بارداری، هیچ نوزادی هنوز وجود ندارد، اما یک جنین به سرعت در حال رشد، وجود دارد.

راهنمای جامع هفته اول بارداری

بارداری

در هفته اول بارداری اغلب زنان از بارداری خود، اطلاع ندارند. شروع تاریخ تخمک گذاری از دو هفته بعد از آخرین روز، دوره پریودی در نظر گرفته می شود. زنان در صورتی که به باردار بودن خود شک می کنند باید به تمام نکاتی که در دوران بارداری باید آن ها را رعایت کنند، توجه داشته باشند. در بارداری هفته به هفته اتفاق های جدید و جالبی برای جنین و بدن مادر می افتد.

اگر قصد باردار شدن دارید، بهترین راه حل آگاهی از زمان تخمک گذاری تان می باشد. یکی از روش های آگاهی از زمان تخمک گذاری، ثبت دمای بدن مادر است. برای این کار زنان باید روزانه قبل از بلند شدن از رختخواب، دمای بدن خود را اندازه بگیرند و در صورتی که تغییرات ناگهانی در دمای بدن مشاهده کردند و دما به طور قابل ملاحظه ایی بالا رفت، نشان دهنده زمان تخمک گذاری است.

زنان در صورت داشتن علایم اولیه بارداری، به پزشک مراجعه کرده تا پزشک یک مولتی ویتامین به وعده های غذایی آن ها اضافه کند. مصرف حداقل ۴۰۰ میکروگرم فولیک اسید می تواند باعث جلوگیری از نقص های خاص بدو تولد که بر مغز، قلب و نخاع تاثیر می گذارند، شود. توصیه می شود زوجین از سه ماه قبل از بارداری، داشتن تغذیه سالم را در برنامه خود جای بدهند.

برخی مادران بیان می کنند که در روزهای اولیه بارداری، مزه آهن را در دهان خود حس می کند. اما برخی دیگر نیز هیچ تغییری در بدن خود احساس نمی کنند و تنها به این دلیل که در دوره پریودی آن ها تاخیر ایجاد شده، تست بارداری را امتحان می کنند. برخی علایم دیگر از تخمک گذاری می تواند تغییرات ترشح و افزایش دمای بدن و درد در ناحیه شکم مادر باشد.

جنین در این یک هفته به دیواره رحم می چسبد و در بهترین مکان در رحم قرار می گیرد. در هفته اول بارداری کیسه آب و جفت شروع به رشد می کنند. تا قبل از سه هفتگی نوزاد تنها به شکل یک توده متشکل از صدها سلول می باشد که به سرعت در حال رشد می باشد.

هفته اول بارداری

اگر در هفته اول بارداری , تست بارداری انجام شود، احتمال جواب مثبت ان بسیار کم است چرا که هورمون های بارداری در این هفته بسیار کم هستند و از این رو جواب تست بارداری در این هفته اغلب منفی است. در این مدت ممکن است زنان در ترشحات خود،  خون آبه هایی را مشاهده کنند که طبیعی است و وجود ان ها خطرناک نیست و به دلیل جدا شدن مقدار کمی رگ های خونی از دیواره رحم اتفاق می افتد. با آرزوی سلامتی برای مادر و جنین شما را به مشاهده راهنمای هفته به هفته بارداری در تقویم هفتگی بارداری دعوت می کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.