قبل از استفاده از هر ماسکی باید با خواص موادی که ماسک با آنها تهیه شده است آشنا شوید. در این مقاله هفت ماسک تخم مرغ عالی برایتان آورده ایم با توضیحات جامعی در باره ی خواص تخم مرغ و ماسک ها.

قبل از استفاده از هر ماسکی باید به طور کامل با خواص ماسک ها آشنا شوید و از مفید بودن ماسک برای پوستتان مطلع شوید ما در این مقاله روش تهیه هفت ماسک تخم مرغ برتر را برایتان آورده ایم تا با توجه به نیاز پوستتان بهترین ماسک را برای پوستتان انتخاب کنید.

خواص تخم مرغ برای پوست و مو :

خواص تخم مرغ

احتمالا شما هم از خواص تخم مرغ برای سلامت مو و سلامت پوست باخبرید اما بهتر دیدیم که خواص تخم مرغ را برایتان شرح دهیم تا بتوانید با خیالی آسوده و با توجه به نیاز هایتان از این ماسک استفاده کنید.
تخم مرغ شامل ۶۹ پروتئین مختلف و چندین ویتامین است که به سالمت پوست و مو کمک بسیاری میکنند. تخم مرغ دارای آنزیم لیزوزیم است این آنزیم از فساد جلوگیری میکند و باعث کاهش جوش های صورت میشود.

ویتامین های موجود در تخم مرغ :

تخم مرغ، بیشتر ویتامین های موردنیاز بدن به جز ویتامین C را دارد. تخم مرغ منبع  بسیار خوبی از ویتامین های گروه B و ویتامین A می باشد. همچنین ویتامین D و ویتامین E را نیز دارا میباشد که هرکدام از این ویتامین ها برای سلامت پوست و مو و همچنین سلامن بدن مفید هستند.

املاح تخم مرغ :

تخم مرغ املاح بسیاری درون خود دارد که شامل ید، فسفر ، آهن ، روی ، کلسیم و … میباشد . روی باعث بهبود زخم ها میشود و از عفونت جلوگیری میکند در نتیجه تاثیراتی مثبتی بر روی پوست خواهد گذاشت .
سلنیم نیز یکی از آنتی اکسیدان های مهم می باشد و رادیکال های آزاد ناشی از سوخت ناقص چربی ها را در بدن از بین می برد. درنتیجه به کاهش چربی های اضافه ی پوست که باعث براقیت بیش از حد و نابجای پوست میشوند کمک می کند.
پروتئین هایی که به تخم مرغ خاصیت کش سانی داده اند برای رفع چین و چروک پوست نیز بسیار مفید اند.

ماسک تخم مرغ

هفت ماسک تخم مرغ عالی برای پوست :

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو مناسب برای پوست های چرب :

ماسک تخم مرغ و لیمو

مواد لازم :یک عدد سفیده تخم مرغ + نصف لیمو
روش تهیه : سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا کف کند بعد نصف لیمو ترش را آب بگیرید و به سفیده تخم مرغ اضافه کنید. این ماسک را بر روی صورت و گردن خود قرار دهید
مدت زمان لازم برای این ماسک بیست تا سی دقیقه است.

ماسک تخم مرغ و زرد چوبه :

مواد لازم : یک عدد سفیده تخم مرغ + نصف قاشق پودر زرد چوبه
روش تهیه :  سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا کف کند سپس زرد چوبه را به آن اضافه کنید . حال ماسک شما آماده است. زرد چوبه خاصیب ضد باکتری دارد و عفونت ها را از بین می برد برای از بین بردن جوش ها بسیار مفید است و از ایجاد جوش های جدید جلوگیری میکند.
زمان لازم : این ماسک به دلیل داشتن زرد چوبه نباید زیاد روی پوست بماند زیرا ممکن است پوست را کمی زرد رنگ کند. بعد از خشک شدن ماسک بر روی پوست آنرا بشویید

حتما بخوانید:  با طرز تهیه انواع ماسک قهوه و تاثیر آن ها بر سلامت پوست آشنا شوید

ماسک تخم مرغ و عسل برای پوست های خشک :

Masks eggs (7)

مواد لازم : زرده تخم مرغ +  یک قاشق چای خوری عسل
روش تهیه : زر تخم مرغ را هم بزنید و یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. برای اینکه عسل رقیق تر شود آن را برای مدت کوتاهی روی بخار آب و یا حرار غیر مستقیم قرار دهید.مدت زمان لازم برای این ماسک ۱۵ دقیقه است.

ماسک تخم مرغ و خاک رس برای پوست های دارای آکنه :

مواد لازم : دو سفیده تخم مرغ + مقداری خاک رس
روش تهیه : دوعدد سفیده تخم مرغ را کمی هم بزنید و مقداری خاک رس به آن اضافه کنید تا به صورت خمیر نسبتا غلیظی در بیاید. این ماسک برای رفع آکنه ها بسیار مناسب است.
مدت زمان لازم برای این ماسک ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است.

ماسک تخم مرغ، آرد جو دوسر و عسل :

اگر دوست دارید از ماسکی استفاده کنید که علاوه بر روشن کردن پوست و ترمیم بافت های آسیب دیده ی پوستتان به لایه برداری پوست نیز کمک کند به ماسک تان مقداری ارد جو نیز اضافه کنید و ماسک را روی پوست مالش دهید.
مواد لازم : یک عدد سفیده تخم مرغ + یک قاشق چای خوری عسل + مقداری آرد جو دوسر
روش تهیه : سفیده تخم مرغ را هم بزنید و با عسل مخلوط کنید آرد را نیز کم کم اضافه کنید تا به خمیری رقیق تبدیل شود سپس این ماسک را به مدت بیست دقیقه روی پوستتان ماساژ دهید.

ماسک تخم مرغ و آرد ذرت :

ماسک آرد ذرت و تخم مرغ

مواد لازم : یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق آرد ذرت
روش تهیه : سفید تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند سپس آرد ذرت را به آن بیافزایید و این ماسک را به مدت ۵ دقیقه بر روی پوست قرار دهید.

ماسک تخم مرغ و روغن زیتون :

ماسک تخم مرغ

مواد لازم : سفیده تخم مرغ + یک قاشق روغن زیتون
روش یه روغن زیتون را مقداری حرار دهید تا رقیق تر شود و ان رابه سفیده تخم مرغ که قبلا هم زده اید اضافه کنید و بر روی پوست قرار دهید میتوانید دستمال تمیزی را مرطوب کنید و بعد از ماسک آن را بر روی پوستتان قرار دهید
مدت زمان استفاده از این ماسک ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است .

امیدواریم مطالب این مقاله برایتان مفید باشد و بتوانید با استفاده از ماسک تخم مرغ سلامتی را به پوستتان هدیه دهید. برای مطالعه ی روش های تهیه پنج ماسک عسل عالی و برتر کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.