ایده ایی جدید برای ساخت عروسک با جوراب برای بچه ها، که به راحتی و بدون نیاز به وسایل و ابزار خاص میتوانید آن را در منزل تهیه نموده و در اختیار بچه ها برای بازی قرار دهید. در ادامه این آموزش زیبا و جالب را مشاهده فرمایید.

ساخت عروسک با جوراب از آموزش های مفرح و جالب است که اغلب مادران هنرمند آن را انجام داده و این سبک عروسک ها را برای بچه ها تهیه می کنند. آموزشی که در ادامه ملاحظه می فرمایید ساخت عروسک گربه با جوراب است که میتوانید آن را با انواع جوراب و در سایزهای مختلف تهیه کنید و علاوه بر بازی کودکان، به عنوان جاسوزنی و یا عروسک تزیینی از آن استفاده نمایید. با این آموزش جالب در ادامه همراه مان باشید.

نحوه ساخت عروسک با جوراب برای بچه ها:

برای ساخت عروسک با جوراب نیاز به کمی ابتکار و خلاقیت دارید تا عروسک های متنوع و جالبی بسازید. عروسکی که امروز آموزش آن را در نظر گرفته ایم، عروسک گربه است که خیلی راحت و سریع تهیه می شود. برای ساخت عروسک با این روش به یک جفت جوراب نیاز داریم که قسمت مچ جوراب دست های گربه و پنجۀ یک لنگه جوراب پاهای گربه را می سازد و قسمت کف و پاشنه جوراب کمر گربه را تشکیل می دهد. برای شروع جوراب را پشت و رو کنید و آن را مطابق تصویر دوم برش بزنید.

ساخت عروسک با جورابساخت عروسک

لبه های کار را به کمک چرخ خیاطی و یا با دست کوک بزنید و محکم کنید و بعد جوراب را به رو کنید و داخل آن را با پنبه یا پشم شیشه پر کنید.

ساخت عروسک جورابی

بعد از پر کردن، قسمت مچ جوراب را بدوزید و بعد وسط آن را تا دو سانت مانده به کف جوراب کوک ظریف بزنید تا دست های گربه نیز تشکیل شود.

ساخت عروسک جورابیساخت عروسک جورابی

در این مرحله از ساخت عروسک با جوراب به سراغ لنگه دیگر میرویم و آن را مطابق شکل زیر برش می دهیم و سر گربه را با آن می سازیم. دور تا دور سر را می دوزیم و بعد پشت و رو می کنیم. بعد داخل آن را پر کرده و قسمت برش را می دوزیم.

ساخت عروسک جورابیساخت عروسک جورابیعروسک با جوراب

با کمک مهره های سیاه و یا دانه های تسبیح چشم ها و بینی گربه را تشکیل دهید و بعد  از اتصال، سر عروسک را به قسمت بدن که قبلا تهیه کردیم بدوزید، محل قرار دادن سر بالای شکاف دست هاست.

عروسک با جورابعروسک با جوراب

در این بخش از ساخت عروسک از قسمت پنجه جوراب دوم که با آن سر عروسک را ساختید یک دایره ببرید و بعد از پر کردن آن با پشم شیشه، اطراف را کوک بزنید و نخ آن را بکشید و از این گلوله کوچک به جای دم عروسک استفاده کنید.

ساخت عروسکعروسک سازیعروسک سازی

بعد از اتصال اجزا، عروسک گربه ما آماده ست. که در ادامه تصویر نمونه کامل شده آن را در دو رنگ و سایز مختلف مشاهده می کنید.

ساخت عروسک با جورابعروسک سازی با جوراب

امیدوارم از ساخت عروسک با جوراب لذت برده باشید و عروسک های زیبایی با این روش تهیه کنید. برای مشاهده آموزش های بیشتر به بخش ساخت عروسک مراجعه فرمایید. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.