دسر ها از انواع خوراکی های متنوع و خوش طعم هستند؛ در ادامه این مطلب طرز تهیه دسر انبه را به شما کدبانوهای عزیز آموزش می دهیم که امیدواریم از تهیه این دسر خوشمزه در منزل نهایت لذت را ببرید.

دسر انبه از انواع دسر های خوش طعم و متفاوت است طرز تهیه دسر انبه در منزل به راحتی امکان پذیر است و شما می توانید این دسر را با مواد لازم ساده ای برای مهمانی ها و مجالس خود تهیه کنید.

دسر انبه و دسر موز از انواع دسر های ساده و خوش طعمی هستند که اگر شما علاقه زیادی به خوردن دسر های میوه ای دارید بهتر است این نوع دسر ها را نیز در منزل تهیه نمایید.

دسر انبه خوش طعم

مواد لازم

  • انبه : ۲ عدد
  • شیر : ۳ پیمانه
  • پودر ژلاتین : ۳ قاشق سوپخوری
  • آب سرد : نصف پیمانه
  • وانیل : نصف قاشق سوپخوری
  • شکر : نصف پیمانه
  • خامه صبحانه : ۱ پیمانه

طرز تهیه دسر انبه در منزل

دسر انبه خوش طعم و خوشمزه

برای تهیه دسر انبه پودر ژلاتین را به همراه مقداری آب سرد در ظرف مناسبی بریزید سپس ظرف را روی بخار کتری قرار دهید تا پودر ژلاتین در آب به خوبی حل شود و رنگ آن شفاف شود.

طرز تهیه دسر انبه با روشی متفاوت

پوست انبه ها را بگیرید.

کندن پوست انبه

سپس هسته آن ها را جدا کنید و تکه های انبه را مقداری خرد کنید.

خرد کردن انبه طرز تهیه دسر انبه با ساده ترین روش

انبه های خرد شده را در مخلوط کن بریزید.

ریختن انبه در مخلوط کن

سپس شکر و شیر را هم در مخلوط کن بریزید و همه این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید.

ریختن شیر و انبه و شکر در مخلوط کن
در مرحله بعدی طرز تهیه دسر انبه وانیل و خامه را به مواد درون مخلوط کن اضافه کنید و همه این مواد را به خوبی هم بزنید سپس پودر ژلاتین را به مواد دسر انبه اضافه کنید و دوباره مواد را هم بزنید.

دسر انبه

مایه آماده دسر انبه را در قالب مورد نظر خود بریزید و روی قالب را با کمک سلفون بپوشانید و قالب را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر به خوبی خودش را بگیرد و سفت شود.

ریختن مایه دسر انبه در قالب ژله

سپس بعد از مدت زمان ذکر شده دسر را در ظرف مناسبی برگردانید و با کمک چیپس شکلات و یا ترافل های رنگی و … این دسر خوشمزه را به زیبایی تزیین کنید.

دسر انبه خوش طعم
دنیای دسر ها دنیای جذابیت و تنوع است؛ روش درست کردن دسر انبه را در این مطلب مشاهده کردید که امیدواریم از طعم بی نظیر این دسر خوشمزه نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.
نوش جان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.